Zásilku obdržíte do 5ti pracovních dnů
Na e-shopu najdete nabídku akčního zboží, zejména DVD filmů všech možných žánrů od cestopisných filmů přes pohádky, rodinné filmy, komedie až po horory. Šetříme Vaši peněženku a zboží prodáváme za nejnižší možné ceny. Náš široký sortiment Vám pomůže i při výběru dárků pro každého z rodiny. Pro děti máme populární silikonové tkaničky, hry, puzzle, knihy, dětské filmy na DVD a mnoho dalšího zboží, pro dospělé oceníte velký výběr knih, DVD filmů, turistických map a automap a seniory potěšíme obrovskou nabídkou různých křížovek a sudoku. Stálou nabídku CD, DVD a knih rozšiřujeme o další zboží, kterým výhodně doplníte objednávku.
Erwin Rommel 3. - Spiklenec - DVD

- Kompletní specifikace
- Související zboží5
- Erwin Rommel 3. - Spiklenec - DVDskladem 17 ks35,00 Kč28,93 Kč bez DPH
Edice Druhá světová válka - díl 25: Erwin Rommel 3. - Spiklenec.
Erwin Rommel, německý polní maršál, pravděpodobně nejznámější německý velitel z období druhé světové války, oblíbený ve své vlasti a uznávaný i svými nepřáteli. Vážil si ho jeho největší oponent, polní maršál Sir Bertram Montgomery, uznával jej britský ministerský předseda Sir Winston S. Churchill.
Jaký byl ve skutečnosti, jaký byl jeho vztah k nacismu a k Hitlerovi, jak se choval ke svým podřízeným, na to odpovídá třídílný dokument Skutečný Rommel jenž nám oblíbeného hrdinu německých i spojeneckých filmových týdeníků zvaného Pouštní liška představuje z mnoha výpovědí jeho spolubojovníků, podřízených, rodiny i přátel.
Rommel dočasně ztrácí Hitlerovu důvěru a je nucen skrýt se před zraky veřejnosti, protože Vůdce nechce svoji porážku v Africe přiznat. Po zhroucení Mussoliniho Itálie je Rommel jmenován velitelem Wermachtu v severní Itálii. Brzy však dostává významnější pověření, je jmenován velitelem obrany proti spojenecké invazi, Atlantického valu.
Činorodě zde přebírá velení a snaží se, byť s omezenými prostředky, zajistit obranu tak, aby Spojenci při vylodění nebyli úspěšní.
Když se Spojenci úspěšně vylodí, snaží se přemluvit Vůdce, aby se s nimi dohodl na příměří, doufaje, že tak Německo zachrání před katastrofou a německé ozbrojené síly před morálním zneuctěním. Je neuspěšný a jeho důvěra v Hitlera dostává trhliny.
Když je pak seznámen s plánem na atentát na Hitlera, odmítá se spiknutí účastnit, ale současně spiklence neprozradí. Atentát byl, jako mnoho dalších před tím, neúspěšný.
Hitlerovi je jasné, že Rommel jej zradil a nařizuje mu spáchat sebevraždu...